Pracownia Cafe. Dla sąsiadów z Gliwic i Ukrainy

Gliwicka Fundacja Pracownie otwiera się na naszych gości z Ukrainy. W tym tygodniu inauguracja nowej kreatywnej przestrzeni dla dzieci i nie tylko. O „Pracowni Cafe” w Rozmowie Dnia Radia IMPERIUM opowiadał na naszej antenie Paweł Harlender, miejski aktywista, członek Zarządu Fundacji Pracowni.

Startujemy z warsztatami bezpłatnymi dla dzieciaków i chcemy tutaj tak połączyć działanie, żeby były te warsztaty bezpłatne dla dzieci i z Polski i z Ukrainy, żeby były łączone, żeby te zajęcia były wspólne. Żeby się integrowali, poznawali, żeby zaczęli się ze sobą świetnie dogadywać i bawić.

Pracownia zacznie zapraszać dzieci na zajęcia już w tym tygodniu. Od matematyki, przez programowanie i rękodzieło — pomysłów na kreatywne spędzenie czasu nie zabraknie — mówił Paweł Harlender z Fundacji Pracownie. A przestrzeń powstała dzięki uprzejmości Spółdzielni Mieszkaniowej Śródmieście, która udostępniła lokal po dawnym klubie osiedlowym „Mrowisko”.

Docelowo „Pracownia Cafe” będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 13:00-19:00, adres ul Zygmunta Starego 43C.

Zapisy na bezpłatne warsztaty ruszą lada dzień.

Do tej rozmowy powrócimy w Telewizji IMPERIUM we wtorek, 22 marca o godz. 16:00, 20:00 i 22:00

Kamery IMPERIUM