[AUDIO] Poniedziałek: Wolontariusze z Areny / Raport z Miasta / Replay W Samo Południe

[spreaker type=player resource=”episode_id=49224229″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

8:30 Rozmowa Dnia:
Od ponad miesiąca w Ukrainie trwa wojna. Miliony mieszkańców uciekają z kraju ogarniętego wojną. Część z nich trafiła do naszego miasta. O to, aby pomagać z głową dba między innymi stowarzyszenie GTW Gliwice, które koordynuje miejską zbiórkę darów.
Ubrania, jedzenie, chemia gospodarcza, które ludzie dobrej woli dostarczają do Areny Gliwice, segregują wolontariusze. Następnie te dary trafiają do osób z Ukrainy, które obecnie przebywają w Gliwicach lub na terenie powiatu gliwickiego.

Ostatnie tygodnie pomagania podsumuje w Rozmowie Dnia Radia IMPERIUM Dariusz Opoka, prezes Stowarzyszenia GTW Gliwice.

Rozmowa Dnia / 8:30 / 15.30 / poniedziałek 28.03


09:30 Raport z Miasta:
Po weekendowe notatki policyjnych patroli przedstawia podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej Komendy Policji.

Raport z Miasta / 9:30 / 14.30 / poniedziałek 28.03


REPLAY / W Samo Południe z Prezydentem:
O zieleni, betonie i restauratorach czyli czwarty już pojedynek W Samo Południe z Prezydentem Gliwic Adamem Neumannem.

Pierwsza część rozmowy dotyczyć będzie nowej kampanii #zielonegliwice, którą promują samorządowe władze Gliwic. Jednak akcja nie wszystkim mieszkańcom podoba się, czego upust dają na Facebooku dodając do frazy #zielonegliwice + #gliwickibeton. Co na to Prezydent?

W drugiej części programu W Samo Południe z Prezydentem zapytamy o rozporządzenie dotyczące wyglądu ogródków piwnych na gliwickiej Starówce. I wspólnie zastanowimy się czy w czasach szalejącej drożyzny i inflacji ten pomysł magistratu zyska przychylność restauratorów, którzy liżą rany po niedawnych lockdownach?

W Samo Południe z Prezydentem / 10:30 / 11:30 / poniedziałek 28.03


Kamery IMPERIUM