[AUDIO] Poniedziałek: inauguracja kreatywnego miejsca / Raport / Pisanki czy kroszonki

0
246

[spreaker type=player resource=”episode_id=49133139″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

8:30 Rozmowa Dnia:
Gliwicka Fundacja Pracownia otwiera się na naszych gości z Ukrainy. Już wkrótce inauguracja nowej kreatywnej przestrzeni dla dzieci i nie tylko. O pomyśle w rozmowie Dnia Radia IMPERIUM opowie Paweł Harlender, miejski aktywista, współpracujący z Fundacją Pracownie organizującej otwarte przestrzenie, tworzone wspólnie z różnymi ludźmi, w których można bawić się i uczyć, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem w różnorodnych dziedzinach.

Zaprasza Agnieszka Baron-Twarkowska

Rozmowa Dnia / 8:30 / 15.30 / poniedziałek 21.03


09:30 Raport z Miasta:
Po weekendowe notatki policyjnych patroli przedstawia podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej Komendy Policji.

Zaprasza Jarosław Sołtysek

Raport z Miasta / 9:30 / 14.30 / poniedziałek 21.03


[spreaker type=player resource=”episode_id=49148347″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

10:30 Eksperci i Pasjonaci:
Program upłynie nam pod znakiem sitowia, kolorowej włóczki i innych elementów dekoracyjnych, z których pomocą można zdobić jaja do wielkanocnego koszyczka. Ozdoby nanoszone na całą powierzchnię jajka tworzą wzory o układach pasmowych lub spiralnych. O tych ciekawych technikach zdobienia opowie nam gliwiczanka Olga Paleczna – laureatka wielu konkursów kroszonkarskich, która w dziedzinie zdobnictwa i przygotowania wydmuszek osiągnęła mistrzostwo.

Zaprasza Agnieszka Baron-Twarkowska

Eksperci i Pasjonaci / 10:30 / 13.30 / poniedziałek 21.03