[AUDIO] Piątek: Urbanista o planowaniu miast / PRESSROOM / Trauma okołowojenna

[spreaker type=player resource=”episode_id=49196130″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

8:30 Rozmowa Dnia:

Miejski Zarząd Usług Komunalnych rozstrzygnął konkurs na koncepcję zielonej alei, zwanej Noworybnicką, znajdującą się pomiędzy ulicami Kochanowskiego i Toruńską. Organizator uznał, że każda z trzech przedstawionych w konkursie propozycji zawiera elementy warte do wykorzystania przy tworzeniu projektu nowej ogólnodostępnej przestrzeni wypoczynkowej dla gliwiczan.
Czy tak przyjęty werdykt w konkursie to normalna praktyka w kreowaniu miejskiego otoczenia dla mieszkańców? A może gdzie indziej robią to inaczej?

Zapytamy o te kwestie gościa Rozmowy Dnia Radia IMPERIUM, którym będzie Marek Janik, urbanista i wykładowca akademicki na wydziale Architektury Pol. Śląskiej.

Dla ułatwienia: urbanista zawodowo zajmuje się tematem planowania miast i ulepszania przestrzeni miejskich, a co za tym idzie także podnoszenia jakości życia w przestrzeniach zurbanizowanych.

Rozmowa Dnia / 8:30 / 15.30 / piątek 25.03


[spreaker type=player resource=”episode_id=49196127″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

9:30 PRESSROOM:

Urząd Miasta zaprosił lokalne media na kolejny briefing prasowy, podczas którego zaprezentowano aktualne działania podejmowane przez miasto w zakresie pomocy dla Ukrainy. Najnowsze informacje na ten temat odtworzymy w programie PRESSROOM o 9:30.

Pod wpływem wydarzeń zmieniamy temat audycji. Porozmawiamy z jedną z organizatorek protestu pod Leroy-Merlin w Gliwicach. Małgorzata Tkacz-Janik będzie gościem audycji

PRESSROOM / 9:30 / 14.30 / piątek 25.03


[spreaker type=player resource=”episode_id=49198095″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

10:30 Eksperci i Pasjonaci / Pracownia Emocji:

Otaczająca nas od początku wojny w Ukrainie rzeczywistość zdaje się być na razie bezpieczna. Ale czy na pewno? Czym jest i kiedy występuje trauma wojenna. Jakie są przyczyny, jak diagnozować i jak leczyć zespół stresu pourazowego?

Gościem Pracowni Emocji będzie jej założycielka Ewa Świątkowska, psycholog i psychoterapeutka, która postara się odpowiedzieć na zadane pytania.

Pracownia Emocji / 10:30 / 13.30 / piątek 25.03


Kamery IMPERIUM