[AUDIO] PIĄTEK: Start miejskiego roweru / Egon Franke, wspomnienie / O języku szakala i żyrafy

[spreaker type=player resource=”episode_id=49279655″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

8:30 Rozmowa Dnia:

W piątek, 1 kwietnia, startuje piąty sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego. Będzie więcej stacji, więcej rowerów. Dobra informacja dla użytkowników jest taka, że operator ten sam, co rok temu, dlatego nie trzeba instalować nowej aplikacji.
Pod znakiem zapytania stoi kolejny sezon GRM-u. Dlaczego? Ponieważ Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia planuje w przyszłym roku wdrożyć system rowerów metropolitalnych.

O rowerach, ale nie tylko, w Rozmowie Dnia radia IMPERIUM porozmawiamy z Tomaszem Herudem, prezesem Gliwickiej Rady Rowerowej.

Rozmowa Dnia / 8:30 / 16.30 / piątek 1.04


[spreaker type=player resource=”episode_id=49279684″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

9:30 Jeszcze Więcej Sportu:

30 marca 2022 roku po ciężkiej chorobie zmarł najwybitniejszy w historii Gliwic sportowiec Egon Franke. Wielokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich i Świata miał 86 lat. Jeszcze latem minionego roku Franke odwiedził Gliwice. Będąc w doskonałej formie fizycznej udzielił wywiadu Telewizji Imperium.

„Można powiedzieć, że odszedł za wcześnie” Tak napisał we wspomnieniu o floreciście Grzegorz Muzia, dziennikarz sportowy portalu piast.gliwice.pl, który będzie gościem programu Jeszcze Więcej Sportu w którym opowie o sportowej karierze Egona Franke.

Jeszcze Więcej Sportu / 9:30 / 15.30 / piątek 1.04


[spreaker type=player resource=”episode_id=49279685″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

10:30 Eksperci i Pasjonaci / Pracownia Emocji:

Większości z nas wpajano od małego, jak rywalizować, oceniać, żądać, myśleć i komunikować się, dzieląc ludzi na „dobrych” i „złych”. Marshall Rosenberg, amerykański psycholog i mediator nazywa taki sposób myślenia i mówienia „językiem szakala”, gdyż powoduje on brak zrozumienia i frustrację.

Z drugiej strony mówi on o „języku żyrafy” czyli o takim sposobie komunikowania się, w którym zastępujemy nasze stare wzorce reagowania (krytykowanie, osądzanie, wycofywanie się czy atakowanie), zaczynamy natomiast postrzegać w nowym świetle siebie i innych.

Gościem Pracowni Emocji będzie Justyna Ratajczak, psycholog i psychoterapeutka, która „językiem szakala i żyrafy” wyjaśni czym jest Porozumienie bez Przemocy i dlaczego właśnie teraz może być dla bardzo ważne.

Pracownia Emocji / 10:30 / 14.30 / piątek 1.04


UWAGA: audycji można również posłuchać w paśmie wieczornych powtórek o 21:00

Kamery IMPERIUM