Piast Gliwice musi przeprosić

Piast Gliwice ma przeprosić byłego kandydata na prezydenta miasta, za to, że doniósł na niego do prokuratury. Jeżeli uprawomocni się wyrok, klub będzie musiał wpłacić 4 tys. zł na rzecz wskazanej Fundacji oraz pokryć koszty postępowania

Co takiego się stało w czasie kampanii wyborczej 2019 roku, że Piast złożył doniesienie do prokuratury na kandydata na prezydenta?

„Gliwicki Klub Sportowy PIAST S.A. przeprasza pana Kajetana Gorniga za niezasadne złożenie w dniu 23.12.2019 r. do Prokuratury Rejonowej Gliwice-Wschód w Gliwicach zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na wdarciu się w dniu 12.05.2019 r. na teren Stadionu Miejskiego w Gliwicach, wskutek czego pojawiły się w środkach masowego przekazu informacje i komentarze mogące wywołać negatywną opinię i narazić pana Kajetana Gorniga na utratę zaufania w przedterminowych wyborach Prezydenta Miasta Gliwice w dniu 5.01.2020 r.” – jeżeli w procesie uprawomocni się wyrok, tak właśnie będą brzmiały przeprosiny gliwickiego klubu. Tak zadecydował sąd.

Na przełomie 2019 i 2020 roku odbywała się kampania wyborcza na prezydenta Gliwic. Zygmunt Frankiewicz, dotychczasowy prezydent Gliwic został senatorem Koalicji Obywatelskiej. O fotel prezydenta ubiegali się Andrzej Gillner, Kajetan Gornig, Janusz Moszyński i Adam Neumann. Obecny prezydent – od 2006 r. zastępca Frankiewicza – był od początku faworytem rywalizacji.

I właśnie w czasie kampanii wyborczej, 23 grudnia 2019 roku nagłośniono informację o tym, że późniejszy kandydat na prezydenta, Kajetan Gornig w maju 2019 roku, jeszcze jako osoba prywatna, rzekomo wdarł się na teren stadionu w Gliwicach. Incydent miał wydarzyć się podczas rozgrywek meczu gliwickiego Piasta z Jagiellonią Białystok. Według informacji przekazanych prokuraturze wtargnięcie miało polegać na okazaniu pracownikom karnetu uprawniającego inną osobę do wejścia na teren wydarzenia.

Kajetan Gornig był gościem Rozmowy Dnia Radia IMPERIUM we wtorek. Jego zdaniem wydarzenia, PR-owo bardzo źle wpłyną na Spółkę:

Sądzę, że bardzo duża szkodę zrobiła ta sprawa promocji Piasta, bo jeśli pojawi się jakiś przedsiębiorca, który będzie sponsorem Piasta i dostanie propozycję, żeby pójść z nim na mecz no to się trzy razy bardzo zastanowi, bo ktoś mu kiedyś to wyciągnie.

Zdaniem byłego kandydata na prezydenta miasta, spółki miejskie nie powinny mieszać się w wybory. Gornik mówił również, że konieczna jest zmiana myślenia i zaangażowanie menagera, który spowoduje że ludzie zainteresuje się rozgrywkami. Były kandydat na prezydenta nie podjął jeszcze decyzji odnośnie przyszłych wyborów: Myślę o kandydowaniu, natomiast decyzja zostanie podjęta kiedy złożę podpis. Gość Rozmowy Dnia podkreślił jednak, że w aktualnej sytuacji istnieje wiele ważniejszych spraw, w które należy się zaangażować, mając oczywiście na myśli pomoc naszym sąsiadom z Ukrainy.

[spreaker type=player resource=”episode_id=48907717″ width=”100%” height=”200px” theme=”light” playlist=”false” playlist-continuous=”false” chapters-image=”true” episode-image-position=”right” hide-logo=”false” hide-likes=”false” hide-comments=”false” hide-sharing=”false” hide-download=”true”]

Kamery IMPERIUM