Gliwicka Rada Rowerowa opiniowała koncepcje Alei Noworybnickiej

Gliwicka Rada Rowerowa opublikowała swoją opinię na temat Alei Noworybnickiej, która ma powstać pomiędzy ulicami Kochanowskiego i Toruńską. Rada jako jedyna organizacja w mieście, działająca w tematyce zrównoważonej mobilności, miała możliwość zaopiniowania zgłoszonych koncepcji.

Ja myślę, że Aleja Noworybnicka będzie pełnić taką rolę, jak Aleja Sikornik na Sikorniku, czyli taki komunikacyjny trzon dl wszystkich, którzy nie poruszają się samochodami – mówił Tomasz Herud, Prezes Gliwickiej Rady Rowerowej i radny dzielnicy Sikornik, który był gościem Rozmowy Dnia Radia Imperium.

W konkursie złożone zostały 3 prace o następujących tytułach:

  • Nowo_Rybnicka (autorzy: Magdalena Pająk, Aleksandra Kupisińska, Tomasz Bradecki, Hanna Szczerbik – Wydział Architektury Politechniki Śląskiej),
  • Aleja do Zgody (autor: Moogaa Studio Monika Głowacka),
  • Aleja Wielu Ogrodów (autor: Rafał Drobczyk).

Rada poparła koncepcję Alei Wielu Ogrodów, która też zdobyła w konkursie najwięcej punktów. Zapowiedziano jednak, że z każdego pomysłu zostaną zaczerpnięte jakieś elementy

Żadna z koncepcji nie jest w stu procentach zgodna z oczekiwaniami i postanowiono z każdej cos brać (…). Komisja konkursowa nie stwierdziła – co konkretnie. Ja nie uczestniczyłem w tych obradach w ogóle, więc nie wiem jak one wyglądały, przewodniczącym komisji był pan wiceprezydent Mariusz Śpiewok, więc wydaje się, że jak gdyby osobą decyzyjną z reguły jest właśnie przewodniczący.

Całej rozmowy możecie posłuchać tutaj:

Listen to „Tomasz Herud, prezes Rady Rowerowej o konkursie” on Spreaker.

Kamery IMPERIUM