Dziś kolejna okazja do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi dla obywateli Ukrainy, którzy przebywają w naszym mieście

Punkt szczepień prowadzony przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach działa w każdy piątek od 10:00 do 18:00 oraz w soboty od 10:00 do 14:00.

Pierwszą pacjentką, która została zaszczepiona w ramach szpitalnego programu była pani Olga, która do Polski z Ukrainy przybyła na początku marca. Zatrzymała się u rodziny w Gliwicach.

Aby komunikacja z pacjentami z Ukrainy była jak najlepsza, w punkcie prowadzonym przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach jest osoba mówiąca biegle w języku ukraińskim.

Władze szpitala zapewniają, że wystarczy, aby chętni do szczepienia Ukraińcy pojawili się w szpitalu z paszportem i dokumentem potwierdzającym przekroczenie granicy po 24 lutego. Każda taka osoba, zarówno dorośli jak i dzieci, które skończyły 5 lat zostaną zaszczepione, wraz z pełną informacją dotyczącą szczepionki w języku ukraińskim.

Jeśli zainteresowanie szczepieniami będzie duże – punkt w Szpitalu Miejskim nr 4 będzie otwierany również w pozostałe dni tygodnia. Szczegóły na stronie gliwickiej lecznicy.

Kamery IMPERIUM