Centrum Przesiadkowe w Gliwicach. Co za zmiana! [WIDEO]

Wielka miejska inwestycja realizowana po północnej stronie dworca PKP jest coraz bardziej zaawansowana.

Pierwsi użytkownicy skorzystają z Nowoczesnego Centrum Przesiadkowego z początkiem przyszłego roku. Umowny termin zakończenia robót budowlanych to koniec 2022 r.

Na wszystkich sześciu wiatach peronowych wchodzących w skład zadaszenia głównego ułożono pokrycie z jego elementami. Aktualne prace toczą się pod konstrukcją „fal” i są związane m.in. z montażem okablowania i opraw oświetleniowych. Na czterech wiatach gotowa jest ponadto instalacja fotowoltaiczna, na dwóch pozostałych jest wciąż w fazie montażu. Nowy tunel w strefie przejść podziemnych łączących Centrum Przesiadkowe z dworcem PKP jest już w całości wyłożony granitowymi płytami. Budowlańcy zamontowali ponadto ruchome schody, którymi pasażerowi będą wyjeżdżać z tunelu na teren CP, a równolegle montują w obiekcie sufity podwieszane wraz z wypełnieniem.

Trwają prace projektowe związane z historycznym obiektem na terenie Centrum Przesiadkowego – budynkiem dawnej Huty Szkła przy ul. Toszeckiej 2b. Do tego obiektu podłączana jest obecnie sieć gazowa, a w sąsiedztwie toczą się prace związane z wykonywaniem nowej nawierzchni chodnika.

Koszt inwestycji finansowanej z budżetu miasta to ponad 41 mln zł.

Centrum przesiadkowe w lutym 2022

Centrum przesiadkowe w styczniu 2021

Centrum przesiadkowe w grudniu 2020

Kamery IMPERIUM