Ile zapłacisz za żłobek? Radni podjęli decyzje. Nie obyło się bez awantury

XXXIV Sesja Rady Miasta trwała 5,5 godziny. W jej trakcie radny pochylili się nad 39 punktami. Najwięcej czasu radni i zarząd miasta spędził nad 36 punktem obrad. Dotyczył on podwyżek opłat za pobyt i wyżywienie dzieci w miejskich żłobkach.

Podwyżki za pobyt dzieci w miejskich żłobkach zostały przegłosowane, ale niejednogłośnie. 11 głosów za – głównie z Koalicja Dla Gliwic, 10 przeciw, 4 radnych wstrzymało się. Zmiany, podwyżki mają wejść w życie już w maju.

Radny Łukasz Chmielewski mówił podczas dyskusji: Ten projekt uchwały pokazuje, że miasto prowadzi antyspołeczną politykę w skierowaną do naszych najmłodszych mieszkańców (…) Rządowe w wysokości 400 zł jest wsparciem dla rodziców a nie dla budżetu miasta Gliwcie. Na wsparcie gmin i miast są inne rządowe programy, a tutaj drodzy Państwo nie dość że jest zabranie wsparcia rodzicom to jeszcze podwyżka 50 zł. Radny w imieniu grupy radnych zaproponował również podwyżki wysokości 550 zamiast 750 oraz 450 zamiast 650 zł.

Radna Katarzyna Kuczyńska Budka podkreśliła również, że jej zdaniem tak wysoka podwyżka nie jest uzasadniona. Radna podkreślała również, że przegłosowanie tej uchwały sprawi ze żłobki w Gliwicach będą należały do jednych z najdroższych w kraju.

W sprawie wypowiadał się również między innymi radny Gabriel Bodzioch, który podkreślał konieczność podejmowania dialogu z rodzicami. Zauważył on, że nie próbowano wypracować konsensusu w tej sprawie. Podkreślił, że potrzebujemy dialogu w podejmowaniu tak ważnych decyzji.

Zobacz jak głosowali radni:

Kamery IMPERIUM