Ruszyły przygotowania do II Gliwickiej Manify

0
292

„Chcemy żyć” to hasło przewodnie drugiej Gliwickiej Manify. Wydarzenie planowane jest na niedzielę, 13 marca 2022 roku. Grupa „Nic o nas bez nas. Ruch kobiecy Gliwice i Pyskowice” zaprasza wszystkich chętnych do współorganizowania tego wydarzenia. Poszukiwane są pomysły na hasła, na transparenty czy… taniec.

„Chodzi nam o podkreślenie, jak chcemy żyć. Chcemy sami decydować o swoich ciałach, chcemy żyć w czystym środowisku, nie chcemy przemocy w żadnej dziedzinie życia, w tym wobec zwierząt” – napisały członkinie grupy „Nic o nas bez nas” w zapowiedzi.

Drugą Gliwicką Manifę ma poprzedzić cykl mikrowydarzeń, które wystartują w Dzień Kobiet, czyli 8 marca. W programie znalazły się warsztaty czy projekcje filmów. Wielki finał, 13 marca to dwie manifestacje o 12 demonstracja w Katowicach a o 15 w Gliwicach. Dzień zakończy się spotkaniem z gliwicką autorką.

I Gliwicka manifa odbyła się 8 marca 2021 roku. Do marszu uczestników Manify rozgrzała wspólna joga na placu Krakowskim. Tam też odegrana została scena, w której kobiety odciążały swoją siostrę, odbierając od niej przedmioty, symbolizujące obowiązki, do których ta była przywiązana. 

I Gliwicka Manifa odbyła się w 2021 roku:

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.