Podwyżki dla pracowników PGG. O ile procent wzrosną płace?

0
63

Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej, do której zaliczają się pracujący na kopalni Sośnica, mogą liczyć na 7,5% podwyżki. Zarząd PGG oraz przedstawiciele związków zawodowych podpisali we wtorek 22 lutego porozumienie płacowe. Zakłada ono podwyżkę dodatków gwarantowanych do przepracowanych dniówek. Zmiany wchodzą w życie od 1 lutego.

„Ustalono, że w tym roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie w PGG S.A. wzrośnie o 7,5 proc. i wyniesie w kopalniach spółki średnio 8815 zł brutto. Wysokość Funduszu Wynagrodzeń w PGG S.A. wyniknie z przemnożenia liczby zatrudnionych na początku tego roku (36,8 tys. pracowników) przez 12 miesięcy roku i ustaloną kwotę przeciętnego wynagrodzenia.” – czytamy na stronie internetowej Polskiej Grupy Górniczej

Kolejne spotkanie zaplanowano na poniedziałek, 28 lutego. Władze PGG i strona społeczna mają wówczas rozmawiać na temat potrąceń z barbórki i 14-stek, które wynikły ze zmian związanych z Polskim Ładem.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.