[AUDIO] Gliwickie Muzeum i Teatr – na wiosnę ruszają z kopyta!

0
455

Jako dyrektor Muzeum w Gliwicach finalizuje powstanie nowoczesnego ośrodka muzealnego w unikalnych zabudowaniach Radiostacji Gliwice.

Jako dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach przygotowuje nową inscenizację. To sztuka pt. „Spin Doktor” autorstwa Beau Willimona, którą przetłumaczył, zaadaptował i wyreżyserował.

Grzegorz Krawczyk, dyrektor Muzeum i Teatru w Gliwicach będzie osobiście gościem Rozmowy Dnia Radia IMPERIUM w środę o godzinie 8:30.

Wywiad z dyrektorem Grzegorzem Krawczykiem można zobaczyć w Telewizji IMPERIUM w środę, 16 lutego, o godz. 16:00, 18:00 i 20:00.

Zdjęcie: Muzeum / Michał Buksa

>>> Wiemy, jak będzie wyglądał teren przy Radiostacji po zmianach! <<<

Aparthotel, czyli hotel z wynajmem krótkoterminowym, gastronomia – takie elementy pojawią się w najbliższym sąsiedztwie wizytówki naszego miasta – gliwickiej Radiostacji. W poniedziałek dyrektor Muzeum w Gliwicach, Grzegorz Krawczyk, podpisał umowę z pracownią projektową, która ma przygotować dokumentację projektową dotyczącą modernizacji zabytkowego kompleksu przy ulicy Tarnogórskiej oraz nową wystawę stałą.

O szczegółach inwestycji dyrektor Muzeum w Gliwicach, Grzegorz Krawczyk mówił na antenie Radia Imperium.

Ponieważ budynki z lat 30 ubiegłego wieku są objęte ścisłym nadzorem konserwatora zabytków Muzeum w Gliwicach ma swój plan i „śmiały pomysł” jak to określił dyrektor Krawczyk.

Pozostałe 20% wystawy zostanie przygotowane w obecnym budynku muzeum, gdzie zostanie zlokalizowana najważniejsza część dotycząca Prowokacji Gliwickiej. Za część merytoryczną będą odpowiadać historycy dr Bogusław Tracz i dr Sebastian Rosenbaum.

Grzegorz Krawczyk, dyrektor Muzeum w Gliwicach i Mirosław Nizio, Nizio Design International

Zespół Teatru Miejskiego rozpoczął próby do spektaklu „Spin Doktor”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj