[SŁUCHAJ] Czy bezdomni to znaczący problem dla miasta? Na czym polega prewencja Straży Miejskiej?

0
340

Zima to czas w którym bezdomni czy chcą czy nie potrzebują naszej pomocy. Są przypadki w których powinniśmy poprosić o interwencję Straż Miejską. Na ile znaczącym problemem dla miasta są ludzie, którzy z różnych powodów wybrali taki sposób na życie. Na czym polega prewencja miejskich strażników?

Gościem w Rozmowie Dnia Radia IMPERIUM będzie Rafał Bogdoł, zastępca Komendanta ds. Prewencji Straży Miejskiej w Gliwicach, z którym porozmawiamy na temat bezdomni w mieście.


Na mapie Gliwic znajduje się około 30 lokalizacji, w których przebywają osoby bezdomne. Straż miejska patroluje te miejsca i pomaga bezdomnym tak jak potrafi. Strażnicy organizują zbiórki żywności czy ubrań.

-To nie tylko problem jednego miasta – tłumaczył gość Rozmowy Dnia, Rafał Bogdoł, zastępca Komendanta ds. Prewencji Straży Miejskiej w Gliwicach.

Straż miejsca szacuje, że w Gliwicach przebywa około 80 osób bezdomnych, w większości mężczyzn. Jak zaznaczył nasz gość nie każda interwencja kończy się wykroczeniem.


powiedział Rafał Bogdoł, zastępca Komendanta ds. Prewencji Straży Miejskiej w Gliwicach.

Do tematu bezdomności powrócimy w Telewizji Imperium o 16:00.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.