Czas na derby

0
72

W najbliższą sobotę już po raz trzeci w tym sezonie Piast zagra z Górnikiem. W pierwszym meczu, który został rozegrany pod koniec sierpnia w Zabrzu wygrali gliwiczanie, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył wówczas Patryk Sokołowski. Na początku lutego oba zespoły zmierzyły się w ramach rozgrywek 1/8 finału Pucharu Polski. Po 120 minutach rywalizacji było 0:0, ale w rzutach karnych skuteczniejsi byli Górnicy. Jaki przebieg może mieć te trzecie starcie?

Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć, bo derby mają to do siebie, że każdy wynik jest możliwy. Natomiast możemy stwierdzić, że zarówno Piast jak i Górnik są w dobrej formie. Gliwiczanie w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 3:1, a Górnik po dobrym meczu zremisował z trzecim w tabeli Rakowem Częstochowa 1:1. Wyżej w tabeli są zabrzanie, bo z dorobkiem 32 punktów zajmują 6 miejsce w tabeli, a Piast z 29 punktami plasuje się na 10 lokacie. Powszechnie znamy jest też to, że ci najbardziej zagorzali kibice obu zespołów nie darzą się sympatią. Miejmy jednak nadzieję, że tym razem nie dojdzie do żadnych incydentów na stadionie, i wygra drużyna lepsza, a może będzie remis? Tego nie wiemy. Początek spotkania godzina 20:00, miejsce stadion przy ul. Okrzei.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.