Zawodniczki z Gliwic wróciły do domu z medalami Mistrzostw Polski. „Czujemy niedosyt”

0
234

W Mistrzostwach Polski juniorów w szpadzie kobiet i mężczyzn, rozgrywanych w dniach 29-30 stycznia w Śremie udział brała reprezentacja Gliwic.

Emilia Korkus (Piast Gliwice) wywalczyła indywidualne brązowy medal. Drużyna Piasta Gliwice w składzie Emilia Korkus, Anna Wieczorek, Pola Drobczyk i Magda Ratyna w rywalizacji drużynowej stanęła na najniższym stopniu podium.

– Medal w turnieju indywidualnym to zawsze bardzo dobry wynik. W szermierce niejednokrotnie decyduje dyspozycja chwili. Rywalizacja jest bardzo wyrównana a medale tylko cztery – skomentował start swoich podopiecznych ich trener, Piotr Markowicz z Piasta Gliwice – Do pełni szczęścia zabrakło drugiego medalu indywidualnie. Anię dzieliło jedno trafienie a tego dnia z Emilką walczyły bardzo dobrze. Dlatego mamy lekki niedosyt. Turniej drużynowy również bardzo wyrównany, aczkolwiek mamy świetnie walczące 8 dziewczyn, więc mieliśmy z czego wybierać. Dziewczyny były faworytkami do medalu i wywiązały się ze swojego zadania. Mecz o finał układał się po naszej myśli prowadziliśmy już 5 trafieniami, niestety dwie walki w środku meczu były słabe w naszym wykonaniu, straciliśmy przewagę i musieliśmy nadrabiać straty. Szkoda, gratulacje dla dziewczyn z Wrocławia. Dziewczyny w pełni zrehabilitowały się w meczu o 3 miejsce wygrywając go bardzo pewnie i wysoko. W przyszłym roku wszystkie nasze dziewczyny dalej mają prawo startu w juniorach, więc postaramy się o więcej.

Zawodniczki Piasta nie osiadają na laurach i już szykują się na kolejne turnieje. Anna Wieczorek i Emilia Korkus dostały zaproszenie na zawody Pucharu Świata w Kijowie. Z kolei za dwa tygodnie 8 zawodniczek Piasta wystartuje w zawodach Pucharu Europy w Krakowie.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.