Wiceprezydent spotkał się z aktywistami rowerowymi

0
146
Zdjęcie autorstwa Bianca Gasparoto z Pexels

W poniedziałek, 10 stycznia w Urzędzie Miejskim odbyło się kolejne spotkanie zastępcy prezydenta Gliwic Mariusza Śpiewoka oraz przedstawicieli wydziałów zajmujących się rozwojem infrastruktury rowerowej z Gliwicką Radą Rowerową.

Dyskutowano o rozbudowie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gliwic w odniesieniu do przebiegów głównych tras rowerowych. Poruszono też kwestię możliwych do przeprowadzenia w latach 2023-2028 inwestycji rowerowych oraz ograniczenia ruchu samochodowego w Śródmieściu, w szczególności na ulicach: Dworcowej, Wrocławskiej, Częstochowskiej i Konarskiego. Na zakończenie poruszono kwestię zwiększenia aktywności gliwickich placówek oświatowych na rzecz promocji ruchu rowerowego i hulajnogowego wśród najmłodszych gliwiczan oraz budowy przyszkolnych wiat rowerowych i ustawienia stojaków na jednoślady.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.