W Gliwicach pojawią się nowe punkty wymazów

0
160
Zdjęcie autorstwa Markus Winkler z Pexels

W związku z dużym zapotrzebowaniem otwarte zostaną dodatkowe punkty, w których będzie można przetestować się na obecność koronawirusa.

Poza możliwością wykonania testów na obecność koronawirusa w szpitalu miejskim nr 4 i przy ul. Błonie, o których informowaliśmy wczoraj, decyzją wojewody w Gliwicach będzie można przetestować się także wkrótce w mobilnym punkcie przy hali Arena. Przy pobieraniu próbek pracować mają żołnierze i strażacy.

Punkt zostanie uruchomiony w poniedziałek w południe. Ma pracować przez siedem dni w tygodniu od 10.00 do 20.00 i przyjmować zarówno osoby zmotoryzowane jak i pieszych. W ciągu doby będzie mógł pobierać nawet 1000 wymazów co powinno nieco rozładować kolejki tworzące się w pozostałych punktach.

Z badań RT-PCR w punkcie przy Arenie będą mogły skorzystać osoby posiadające skierowanie w ramach NFZ. Procedury będą wykonywane codziennie od 10:00 do 20:00. Dogodny wjazd dla wszystkich zainteresowanych znajduje się od strony ulicy Kujawskiej.

Przypominamy, że zapisanie się na test jest możliwe online, a wynik również zostaje udostępniony w Internetowym Koncie Pacjenta. Należy skorzystać z formularza na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.