Studenci Politechniki też grają z Orkiestrą! Co przygotowali?

0
92

Gliwicki finał WOŚP odbędzie się na Rynku. Będą koncerty, pokazy, konkursy i oczywiście licytacje. Podczas imprezy swoje stoiska zaprezentuje także Politechnika Śląska. Centrum Wolontariatu przy Politechnice Śląskiej we współpracy z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej organizuje wspólny sztab. Sztab zorganizowany będzie w strefie studenta przy Biurze Karier Studenckich i holu Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki. Sztab liczy 45 wolontariuszy.

– Z przedstawicielami kół naukowych czekać będziemy na Was od godziny 13.00. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Będzie można m.in. zobaczyć Bolid skonstruowany przez Studenckie Koło Naukowe Silesia Automotive. Studenci przygotują także symulator jazdy na którym chętni będą mogli rywalizować z profesjonalnym kierowcą – mówi Jadwiga Witek, rzecznik prasowy Politechniki Śląskiej. 

Podczas imprezy na gliwickim Rynku na scenie głównej odbędą się licytacje. Będzie można licytować także przedmioty i atrakcje przygotowane przez Politechnikę Śląską. Centrum Biotechnologii PŚ przygotowało „Dzień z naukowcem połączony ze zwiedzaniem Centrum”. Osoba, która wygra tę aukcję będzie mogła zobaczyć laboratoria Centrum, zapoznać się z tajnikami pracy naukowców a nawet pod bacznym okiem specjalistów samodzielnie wykonać kilka prostych doświadczeń. Instytut Fizyki CND na licytację przygotowało zwiedzanie Instytutu z przewodnikiem a także fragment wiekowego drewna z certyfikatem wieku potwierdzonego metodą radiowęglową. Podczas finału będzie też można wylicytować warsztaty taneczne, piękne zimowe czapki i ręcznie robione torby, podarowane przez Akademicki Zespół Tańca Dąbrowiacy. 

Dodatkowo w Centrum Wolontariatu przy Politechnice Śląskiej będzie działał sztab WOŚP z uczniami z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 roku, ale już teraz można brać udział w aukcjach. W Internecie można wylicytować zestaw gadżetów z logo Politechniki Śląskiej oraz profesjonalną sesję zdjęciową na terenie kampusu Politechniki Śląskiej. 

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.