Startują mistrzostwa Europy w futsalu. Gliwickie akcenty EURO

0
112
zdjęcie z portalu Łączy Nas Piłka

W środę, 19 stycznia, w Holandii rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w Futsalu. W inauguracyjnym turniej meczu Portugalia pokonała Serbię 4:2. W gronie 16 ekip, które rozpoczęły walkę o miano najlepszej drużyny starego kontynentu jest Polska. W kadrze nie brak też gliwickich akcentów.

Trenerem, który prowadzi Biało-Czerwonych jest gliwiczanin – Błażej Korczyński. Niegdyś świetny futsalista, teraz selekcjoner, który już drugi raz z rzędu wprowadził Polskę na europejskie salony. W 15- osobowej kadrze jest także urodzony w Gliwicach Dominik Śmiałkowski. Futsalista Piasta Gliwice debiutuje na tej imprezie. W Gliwicach przygodę z futsalem zaczynał także Tomasz Lutecki, który obecnie reprezentuje barwy Dremana Komprachcice. Na EURO jest również Patryk Zatović, który gra i strzela bramki dla Piasta Gliwice. Zatović na tym turnieju gra dla Słowacji.

Reprezentacja Polski swoje mecze grupowe rozegra w Amsterdamie i już wiadomo, że czeka ich bardzo trudna przeprawa. Zagramy kolejno z Chorwacją, Słowacją i Rosją. Bez dwóch zdań są to wymagający rywale i trzeba będzie wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, żeby myśleć o fazie play-off. Poprzeczka zawieszona wysoko, ale dla wszystkich zawodników to przygoda życia, dla młodszy szansa na wybicie się, dla starszych ostatnia okazja, aby sięgnąć po międzynarodowy sukces, a dla samej dyscypliny możliwość promocji.

Polacy nie są faworytami. Wyjście z grupy, czyli awans do ćwierćfinałów byłby już dużym sukcesem, ale kto wie – może to Polska okaże się czarnym koniem tych rozgrywek?

Wszystkie mecze Polaków będzie można oglądać w TVP Sport, a dni i godziny rozegrania spotkań znajdziecie na stronie imperiummedia.pl

Grzegorz Muzia – radio Imperium Gliwice

Początek turnieju – 19 stycznia – zakończenie 9 lutego
Harmonogram spotkań Polaków

21 stycznia 2022, godz. 20:30 – Polska – Chorwacja

25 stycznia 2022, godz. 20:30 – Polska – Słowacja

29 stycznia 2022, godz. 14:30 – Rosja – Polska

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj