Sportowe podsumowanie 2021 roku w GKS Piast

2021 rok był już 76-stym od kiedy na sportowej mapie Gliwic pojawił się KS „Piast”, bo taką pierwotnie miał nazwę klub, który od początku przybrał niebiesko-czerwone barwy. Te ostatnie 12. miesięcy były dobre dla wszystkich sekcji, które funkcjonują pod tym szyldem. Podsumujmy jak im się wiodło?

Piłka Nożna – Seniorzy

Sezon 2020/21 drużyna Piasta zakończyła na 6. miejscu w tabeli. Podopieczni Waldemara Fornalika po raz trzeci w swojej historii dotarli też do półfinału Pucharu Polski. W Nowy Rok klub wchodzi z dużymi nadziejami i stabilnym budżetem. Jest więc dobrze, ale na pewno jedno z noworocznych życzeń, jakie mogłoby się spełnić, to większą liczba kibiców na stadionie podczas meczów.

Piłka Nożna Młodzieżowa

Szkolenie młodzieży przy GKS Piast odbywa się obecnie dwutorowo. W Stowarzyszeniu pod okiem wykwalifikowanych trenerów i byłych zawodników Piasta uczą się piłkarskiego rzemiosła adepci w wieku od lat 6-12. To jest ponad setka chłopców plus dziewczyny. Żeńska drużyna prowadzona jest przez Małgosię Gaik i miejmy nadzieję, że będzie trwać i w kolejnych latach. Niewątpliwie w tej sekcji brakuje bardzo Zygmunta Kajdy, który w zasadzie od zawsze był trenerem, a potem koordynatorem w szkoleniu młodzieży. Ze względów zdrowotnych przekazał pałeczkę Dawidowi Cholewie i Krzysztofowi Szumskiemu. Byli w klubie po reaktywacji i są po dziś. Ich życzeniem i wszystkich trenujących, jest, aby jak najszybciej powstały boiska treningowego, bo tego im jedynie brakuje, aby jeszcze bardziej móc się rozwijać.

Futsal

To najmłodsze dziecko GKS „Piast”. Rok 2021 był piątym od od powołania tej sekcji do życia i najlepszym w krótkiej historii. Drużyna prowadzona przez Orlando Duarte zagrała w finale Pucharu Polski. Zajęła też trzecie miejsce w Futsal Ekstraklasie w sezonie 2020/21, a rok zakończyła na drugim miejscu w tabeli.

Lekka atletyka

Po trudnym dla sekcji 2020 roku, kiedy to pandemia zamknęła zawodników w domach i trzeba było odwołać większość imprez, rok 2021 był przełomowy. Lekkoatletyczny stadion „żył” cały czas od maja do października. Na tej arenie gościło wiele wschodzących gwiazd „królowej sportu”, ale najważniejsze, że wśród startujących nie zabrakło też lekkoatletek i lekkoatletów w niebiesko-czerwonych strojach i herbem Piasta na koszulkach.Sekcja szermiercza

Sekcja szermiercza GKS Piast w zasadzie od momentu swojego powstania jest dumą klubu i tak też było w minionym roku. Nie było praktycznie mistrzowskiej imprezy na której szermierze Piasta nie zdobyliby medalu mistrzostw Polski czy punktów w Pucharze Polski. Dumą sekcji i przysłowiowym oczkiem w głowie jednak są najmłodsi adepci tej sztuki walki, których szkoli coraz większe grono młodych i ambitnych trenerów. Zapowiada się, że będzie jeszcze lepiej, bo w 2022 roku ma się rozpocząć rozbudowa sali szermierczej.

Brydż sportowy

Dla sekcji Brydża sportowego to był bardzo trudny rok. W czerwcu na zawsze odszedl wieloletni kierownik sekcji, zawodnik i prawdziwy mentor ten dyscypliny – Julian Lassota. Ze względu na pandemię nie można było rozgrywać regularnych zawodów. Oby ten 2021 rok był ostatnim tak trudnym, a Nowy Rok niech przyniesie odrodzenie.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM