Przełamanie tenisistek KTS-u

Wczoraj informowałem o tym jak sobie radzą tenisiści KTS Gliwice, a dziś kolej na tenisistki, które także rywalizują w I lidze. Podopieczne Anny Rusin walczą jednak o inny cel, bo o utrzymanie, ale też trzeba zaznaczyć, że jest to najmłodsza drużyna na tym poziomie rozgrywkowym, bo grają w niej głównie juniorki.

W swoim ostatnim meczu kończącym pierwszą rundę nasze Panie zmierzyły się z zespołem KS Bronowianka 1 Kraków znajdującym się w ścisłej czołówce ligi i sprawiły dużą niespodziankę, remisując i zdobywając cenny punkt w rozgrywkach.

Swoją grą zachwyciła w tym meczu Karolina Rakowska, która w rozgrywkach 1 – ligi może pokazać swój prawdziwy potencjał. Karolina w spotkaniu z Bronowianką wywalczyła cenne 2 punkty ogrywając Annę Zając i Zuzannę Syrde.

Bardzo stabilnie i ze zrozumieniem swojego stylu gry zagrała Dominika Banaś, która w dobrym stylu ograła Zuzannę Syrdę i Annę Zając i wśród zawodniczek KTS-u jest obecnie drugą najskuteczniej punktującą zawodniczką po Karolinie Rakowskiej.

Aktualnie żeńska ekipa KTS Gliwice z dorobkiem 6 punktów zajmuje 9 miejsce w tabeli co kwalifikuje tę drużynę do udziału w barażach o pozostanie w rozgrywkach 1 ligi kobiet. 7 punktów ma MUKS II Start Nadarzyn (również strefa barażowa), a na bezpiecznych „niespadkowych” lokatach znajdują się zespoły RKS Cukrownik Chybie oraz KS Gorce Nowy Targ. I to właśnie te zespoły gliwiczanki będą próbowały prześcignąć w nadchodzącej rundzie. Swoje kolejne spotkanie jednak podopieczne Anny Rusin zagrają dopiero 27 lutego. Mają więc gliwiczanki sporo czasu na przygotowanie się do tej rundy rewanżowej.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM