Pojedynek gigantów. „Liczymy, że kibice tłumnie przybędą nam kibicować” – Aleksander Śliwka

0
101

1 maja 2021 roku w rozegranym w Weronie finale Ligi Mistrzów siatkarzy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z Itas Trentino 3:1. To  był pierwszy triumf polskiego klubu w tych prestiżowych rozgrywkach i drugi w historii w najważniejszym z europejskich pucharów, po sukcesie Płomienia Milowice z 1978 roku. W tym sezonie drużyna z Kędzierzyna broni więc najważniejszego w tych rozgrywkach Pucharu. W swoim pierwszym meczu podopieczni Gheorghe Cretu pokonali OK Maribor 3:0. W drugiej kolejce kędzierzynianie pojechali do Nowosybirska, gdzie zwyciężyli mistrza Rosji – tamtejszy Lokomotiv  3:1. 

Już w najbliższą środę, 12 stycznia, drużyna Zaksy Kędzierzyn Koźle w gliwickiej Arenie podejmie Cuczine Lube Civitanova. Ten pojedynek zapowiadany jest jako starcie siatkarskich gigantów. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 18:00.  Ze względu na to, że mecz jest rozgrywany w  Gliwicach warto zobaczyć ten pojedynek na żywo. Natomiast dziś po godzinie 16:00 w Telewizji Imperium Gliwic będzie można zobaczyć i posłuchać wywiadu z przyjmującym Zaksy Kędzierzyn – Aleksandrem Śliwką. 

Więcej o godz. 16:50 na antenie Telewizji IMPERIUM.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.