Piast zakończył zgrupowanie w Kamieniu

Drużyna Piasta zakończyła swoje pierwsze zimowe zgrupowanie. Gliwiczanie przez pięć dni trenowali w Kamieniu koło Rybnika. Na zakończenie pobytu rozegrali grę kontrolną z liderem III ligi – LKS Goczałkowice Zdrój. Mecz ten zapowiadał się bardzo ciekawie, bo w zespole z Goczałkowic występuje wielu zawodników znanych z ekstraklasowych boisk z Łukaszem Piszczkiem na czele. Kibice Piasta natomiast byli ciekawi jak zaprezentują się nowe klubowe nabytki. Najlepiej z nich wypadł Rauno Sappinen. Napastnik ten zdobył dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się też Katránis, Pyrka i Kirejczyk. Rywale tylko raz zdołali pokonać bramkarza z Gliwic, a uczynił to Przemysław Trytko wykorzystując rzut karny, stąd wynik 5:1 dla drużyny z Okrzei. Nic więc dziwnego, że Waldemar Fornalik był po tym meczu bardzo zadowolony.

– Właśnie tak wyobrażaliśmy sobie tę pierwszą grę, która następowała po dniach ciężkich treningów. Liczyliśmy, że zepniemy to taką dobrą klamrą i z optymizmem możemy patrzeć przed siebie. Zawodnicy pokazali, że pomimo zmęczenia potrafią konstruować wiele ciekawych akcji. Najbardziej jesteśmy zadowoleni, że w komplecie, bez urazów, w zdrowiu kończymy to zgrupowanie. To było dla nas bardzo istotne. Każdy zawodnik pokazał, że bardzo mu zależy na grze w Piaście i bardzo chce trafić do pierwszej jedenastki.

Już w poniedziałek zespól wyleci do Turcji, gdzie przez dwa tygodnie będzie szlifował formę przed pierwszym meczem w PKO BP Ekstraklasie, a ten gliwiczanie rozegrają już 5 lutego. Wcześniej jednak drużyna z Okrzei jeszcze zagra trzy sparingi. O wynikach będziemy na bieżąco informować

Plan sparingów na zgrupowaniu w Turcji

19.01 – Piast – KF Shkendija Tetovo

23.01 – Piast – FK Radnicki Nis

27.01 – Piast – Arda Kyrdżali

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM