Piast wyjechał na pierwsze zgrupowanie

0
143

Piast ogłosił kadrę na pierwsze zgrupowanie, które odbędzie się w Kamieniu. Na liście tej zabrakło czterech zawodników. Patryk Lipski, Dominik Steczyk, Tiago Alvesa i Nikola Stojiljković otrzymali wolną rękę w szukaniu sobie nowych klubów. Nie jest to niespodzianką. Już wcześniej informowaliśmy, że  ci zawodnicy mogą znaleźć się poza kadrą pierwszego zespołu. (Czytaj TUTAJ)

Wszyscy w/w mają ważne kontrakty więc jeśli nie odejdą, pewnie będą trenować z zespołem rezerw. Pierwsza trójka nie powinna jednak mieć problemów ze znalezieniem nowych pracodawców. W Piaście po prostu im nie wyszło, ale mają „papiery” na granie. Wydawało się, że ma je również Nikola Stojiljkovicia. Zawodnik ten był reklamowany jako nastepca Jakuba Swierczoka.

– Poszukiwaliśmy ogranego i doświadczonego napastnika. Nikola ma na swoim koncie występy w kadrze swojego kraju, ale także dzięki dobrej grze w klubach, poznał futbol na poziomie europejskim. Liczymy, że w niedługim czasie pokaże swoje wysokie umiejętności – tak anonsował tego zawodnika Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice

Serb kompletnie nie odnalazł się w Gliwicach. Grał mało, zdobył ledwie 1 bramkę. Jego kontrakt obowiązuje jednak do czerwca 2023 roku. Niedawno Piast pozyskał  grającego na pozycji napastnika – Rauno Sappinena. Biorąc pod uwagę jednak, że odchodzi także Dominik Steczyk to na ten moment Waldemar Fornalik  zostaje z dwoma ogranymi napastnikami.

W kadrze na obóz znaleźli się m.in. Patryk Fabian, Bartłomiej Jelonek, Bartosz Łuczak i Jakub Niedbała z rezerw. Na zgrupowaniu zabraknie jeszcze Tomasza Jodłowca, który jest kontuzjowany.

Kadra Piasta Gliwice na zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu:

Bramkarze: Jakub Szmatuła, František Plach, Karol Szymański, Bartłomiej Jelonek.

Obrońcy: Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Tomáš Huk, Jakub Holúbek, Martin Konczkowski, Tomasz Mokwa, Miguel Muñoz, Aléxandros Katránis, Bartosz Łuczak.

Pomocnicy: Michał Chrapek, Kristopher Vida, Mateusz Winciersz, Michael Ameyaw, Tom Hateley, Michał Kaput, Arkadiusz Pyrka, Damian Kądzior, Tihomir Kostadinov, Jakub Niedbała, Patryk Fabian.

Napastnicy: Alberto Toril, Rauno Sappinen, Gabriel Kirejczyk.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.