Piast gra i trenuje w Turcji

0
77

Drużyna Piasta ma za sobą już półmetek przygotowań do rundy umownie zwanej wiosennej. Umownie, bo pierwszy mecz w Ekstraklasie w tym roku gliwiczanie rozegrają już 5. lutego. Ostatni tydzień podopieczni Waldemara Fornalika spędzili w Turcji, gdzie trenują i również rozgrywają sparingi. Przebieg i wyniki tych gier kontrolnych zazwyczaj właśnie najbardziej interesują fanów. Dla trenerów natomiast rezultaty mają mniejsze znaczenie, stąd sporo zmian w składach i taktyce, bo to okazja, aby sprawdzić w jakiej formie są poszczególni gracze.

W minionym tygodniu Piast rozegrał takie dwa mecze kontrolne. W pierwszym gliwiczanie przegrali z mistrzem Macedonii Północnej i aktualnie trzecią drużyną tamtejszej ekstraklasy1-4. Do przerwy było to w miarę wyrównane spotkanie, ale po zmianie stron i wymianie składu na murawie niepodzielnie rządzili już Macedończycy. Bramkę dla Piasta zdobył debiutujący w niebiesko-czerwonych barwach – Constantin Reiner.

– Cieszę się, że tak szybko mogłem zadebiutować i pokazać się na boisku. Dodatkowo zaliczyłem swoje pierwsze trafienie w nowych barwach, jednak najważniejsza jest dla mnie drużyna – powedział po tym meczu austriacki obrońca .

W drugim sparingu podopieczni Waldemara Fornalika zmierzyli się z 7 drużyną serbskiej Ekstraklasy – FK Radnicki Nis. To spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla zespołu z Okrzei tym razem zdobył Jakub Czerwiński.

Trzeci i zarazem ostatni sparing w okresie przygotowawczym gliwiczanie rozegrają. 27 stycznia. Rywalem niebiesko-czerwonych będzie obecnie dziewiąta drużyna bułgarskiej ekstraklasy Arda Kyrdżali.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj