Od lutego nowa linia autobusowa. Cieszą się mieszkańcy Sikornika

1 lutego zmieni się rozkład jazdy linii autobusowej nr 187 i 850. Zostanie też utworzona nowa linia nr 287. Zmiany związane są z poprawą identyfikacji trasy przejazdu i zostaną wprowadzone na prośbę pasażerów.

Od najbliższego wtorku autobusy kursujące z Sikornika, jadące najpierw przez ul. Tarnogórską, os. Obrońców Pokoju, a później ul. Toszecką z powrotem na sikornik zostaną oznakowane jako linia 187. Z kolei kursy po odwrotnej pętli – z Sikornika przez ul. Toszecką, osiedle Obrońców Pokoju a dalej Tarnogórską będą kursowały jako linia 287. Nowa linia zostanie więc niejako wydzielona z dotychczasowej trasy autobusów 187.

– O przedłużenie sikornickich linii autobusowych do południowej części dzielnicy zabiegaliśmy od początku obecnej kadencji Rady Dzielnicy, czyli od 2019 roku. Bardzo cieszymy się, że nasze wysiłki w końcu przyniosły efekt – napisali na profilu Rady Dzielnicy Sikornik radni.

Pozostałe zmiany dotyczą korekty rozkładów jazdy autobusów linii 850. Mają związek z budową infrastruktury przystankowej w rejonie przystanku 'Gliwice Teatr 1′ i dostosowaniem liczbę autobusów realizujących jednocześnie postój na przystanku.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM