Internauci po raz kolejny pomogli złapać podejrzanych o kradzież

0
64
Zdjęcie autorstwa Christina Morillo z Pexels

Publikacja wizerunku przestępcy w mediach jest skutecznym sposobem dotarcia do podejrzanych. Dzięki takim działaniom lokalnej policji udało się ująć już niejednego sprawcę. Policjanci ponownie poprosili internautów o taką pomoc.

Ostatni sukces takiej współpracy mogą świętować mundurowi z pyskowickiego komisariatu. Prowadzili oni postępowanie w sprawie kradzieży w drogerii, do jakiego doszło 6 listopada. Nieznana wówczas kobieta zabrała, pozostawiony przez starszego mężczyznę, portfel wraz z dokumentami i kartami płatniczymi.

Opublikowane nagranie wizerunku nieznanej kobiety — mimo że nie najlepszej jakości przyniosło efekty. Podobny mechanizm zastosowali kryminalni z II komisariatu w Gliwicach. Chodziło o postępowanie w sprawie przestępstwa, do jakiego doszło w jednej z drogerii w centrum handlowym przy ul. Lipowej. Po publikacji wizerunku podejrzanego informacje, które wpłynęły do policjantów pozwoliły ustalić tożsamość złodzieja.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.