Gliwickie „ślimaczki” zapraszają do wspólnego biegania i pomagania

0
212

„Postawić STASIA na nogi – pomagamy”. W najbliższą niedzielę 23 stycznia w parku przy ul. Chorzowskiej w Gliwicach odbędzie się bieg charytatywny, którego celem jest zebranie środków na rehabilitację ruchową pięcioletniego Stasia.

Staś urodził się z powiększoną nerkę i dłuższą jedną nogą. Od urodzenia rodzice walczą, by mógł w miarę normalnie funkcjonować. Rehabilitacja jest kosztowna stąd grupa „Slow Jogging” postanowiła zorganizować marszobieg charytatywny. Zasady są bardzo proste – dorosła osoba wpłaca na konto wrzutki minimum 30 zł, a dziecko 15. W zamian otrzymuję pakiet startowy.

– W ten sposób pragniemy pozyskać środki na rehabilitację, sprzęt ortopedyczny, co by nam przystojniak równo chodził i wspaniale by było odkryć: co jego dopadło już od początku swego życia – mówi Hanna Reiter, Slow Jogging Gliwice.

Sam bieg nie ma charakteru współzawodnictwa. Chodzi o to, aby być obecnym przebyć 2 km trasę, albo dłuższa jak kto woli. Jeśli więc aktywnie spędzacie czas w weekendy to teraz można połączyć przyjemne z pożytecznym – nie zwlekajcie.

Regulamin – tutaj https://drive.google.com/file/d/1Q_-Twmrq_HOCd-x_h0XUDOi1l25iY7Zr/view

Link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/318988410127973

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.