Constantin Reiner piłkarzem Piasta

0
77
zdjęcie piast-gliwice.eu

Trwa ofensywa transferowa Piasta Gliwice. Nowym zawodnikiem klubu z Okrzei został Constantin Reiner. Austriak przechodzi do Gliwic na zasadzie transferu definitywnego. Podpisał z klubem z Okrzei 3,5 letni kontrakt. 24-latek nominalnie występuje na środku defensywy, ale też grywał na bokach obrony.

– Piast jest moim pierwszym zagranicznym klubem, ale ogólnie rzecz biorąc jestem szczęśliwy z podjętej decyzji. To doskonała okazja, by wykonać kolejny krok w rozwoju. – powiedział po podpisaniu kontraktu Constantin Reiner.

Piast miał w minionej rundzie duże problemy z grą w defensywie, co przekładało się na stracone bramki. Eksperci wskazywali, że gliwicka obrona jest zbyt niska. Średnia wzrostu stoperów to 183 centymetry, stąd trudno było wygrywać defensorom powietrzne pojedynki. Teraz może się to zmienić, bo Austriak mierzy aż 197 cm, a na dodatek jest już ogranym zawodnikiem. W swoim ostatnim klubie – SV Ried występował regularnie, zdobył nawet dwie bramki

– To był jeden z celów bieżącego okna transferowego, jaki sobie zakładaliśmy. Chcieliśmy dodatkowo podnieść i wzmocnić rywalizację w formacji obronnej drużyny, tak istotnej w kontekście osiągania przez nią jak najlepszych wyników. – tak skomentował ten transfer Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice.

Zaraz po podpisaniu umowy Constantin Reiner razem z kolegami z drużyny i trenerami wsiadł samolotu, który odleciał do Turcji na dwutygodniowe zgrupowanie, gdzie gliwiczanie będą dalej pracować nad tym, aby jak najlepiej wypaść wiosnę na piłkarskich boiskach.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj