Centrum przesiadkowe – prace przebiegają zgodnie z planem

0
129
Koniec stycznia 2022

Zima i minusowe temperatury nie stanęły na przeszkodzie pracującym przy budowie centrum przesiadkowego w Gliwicach. Zakończono już układanie pokrycia na wszystkich wiatach zadaszenia głównego. Trwają prace w budynku głównym, służącym do obsługi pasażerów. Położono okładziny granitowe na posadzkach I piętra, parteru oraz schodów pomiędzy tymi kondygnacjami i rozpoczęto montowanie konstrukcji balustrad. W budynku pomocniczym, w którym znajdą się przestrzenie przeznaczone pod wynajem, trwają obecnie prace wykończeniowe.

Fachowcy zajęli się też pobliską wieżą ciśnień. Obecnie trwa tam montaż armatury do instalacji wodno-kanalizacyjnej. Na wjeździe do Centrum Przesiadkowego od strony ul. Toszeckiej powstaje nawierzchnia chodnika. Z kolei przy ul. Tarnogórskiej zakończono prace związane z wykonaniem znacznej części nawierzchni chodnika i ścieżki rowerowej. Przy ul. Tarnogórskiej trwa obecnie montaż słupów oświetleniowych.

Zgodnie z planem centrum przesiadkowe ma zostać oddane do użytku z początkiem 2023 roku.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.