Weekend na sportowo!

W najbliższy weekend w Gliwicach nie zabraknie sportowych emocji. Już w piątek w „Małej Arenie” w ramach rozgrywek o mistrzostwo Energa Basket Liga – GTK Gliwice podejmować będzie Stal Ostrów Wielkopolski. Ten koszykarski pojedynek rozpocznie się o godzinie 18:00

Jeśli ktoś woli futsal to także w piątek, ale w hali przy ul Sikorskiego drużyna Sośnicy podejmować będzie Gwiazdę Ruda Śląską. Początek meczu – godzina 18:30. To spotkanie odbędzie się w ramach rozgrywek o mistrzostwo I ligi.

Na sam początek soboty, bo już o godzinie 12:30 Piast Gliwice na stadionie przy ul Okrzei zmierzy się z Wartą Poznań. Podopieczni Waldemara Fornalika plasują się na 7. miejscu w tabeli, Warciarze na 17. Faworytem są więc gliwiczanie, ale łatwo o punkty nie będzie, bo Warta to ambitna drużyna.

O godzinie 14:00 natomiast na stadionie przy ul Fiołkowej ŁTS Łabędy powalczy o punkty w lidze okręgowej z Gwiazdą Chudów.

Także w sobotę, ale o godzinie 17:00 piłkarki ręczne Sośnicy Gliwice zagrają u siebie, czyli w hali przy ul Sikorskiego z UKS Dziewiątka Legnica. To jest mecz rozgrywany o mistrzostwo I ligi kobiet.

Przez dwa dni natomiast w dużej hali gliwickiej Areny będzie rozgrywany Puchar Polski Rugby na Wózkach. Po raz pierwszy taka impreza odbędzie się naszym mieście. Start zawodów – sobota – godzina 9:00 – koniec 17:00 w niedzielę. Wstęp wolny.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM