Dzielnica Bojków ma nowe miejsce rekreacji – dla uczniów i wszystkich mieszkańców. Inwestycja kosztowała ponad dwa miliony złotych

0
69
fot. Szkoła Podstawowa nr 8 w Gliwicach

Przy Szkole Podstawowej nr 8 na ulicy Spacerowej w Gliwicach Bojkowie oddano właśnie do użytku nowe boisko wielofunkcyjne oraz zmodernizowany plac zabaw.

Boisko ma czterotorową bieżnię lekkoatletyczną i skocznię do skoków w dal. Jest wielofunkcyjne – mecze na nim mogą rozgrywać koszykarze, siatkarze, szczypiorniści oraz futboliści. Prócz tego znajduje się tu plac zabaw dla najmłodszych, a także liny do wspinaczki. Wybudowano pomieszczenie na sprzęt sportowy, zmodernizowano górkę saneczkową i altankę do zajęć w plenerze. Zyskała też sama podstawówka, bo postawiono wiatę rowerową i zamontowano nowy system odwodnienia terenu oraz szkoły.

Na otwarcie obiektu uczniowie szkoły podstawowej nr 8 przygotowali minispektakl, nawiązujący do dyscyplin sportowych, jakie od teraz można uprawiać w Bojkowie.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.