Szermierze Piasta rozpoczęli nowy sezon. Jak im poszło?

0
244

Z początkiem września do rywalizacji na szpady wrócili szermierze. Już w tych pierwszych turniejach zawodniczki i zawodnicy GKS Piast medalami zaznaczyli swoją obecność.

W finale prestiżowego turnieju o „Puchar Żubrów”, który odbył się w Niepołomicach zwyciężyła Marysia Szydłowska w kategorii „Zuchy”. Aby walczyć w tym finale najpierw trzeba było zakwalifikować się rywalizując w trzech turniejach w trzech różnych miastach. Marysia do finału zakwalifikowała się z trzeciego miejsca. Teraz nie dała szans rywalkom pewnie zwyciężając w tym ścisłym finale.

W miniony weekend natomiast w Mielcu rozegrano IV edycję turnieju „Mieleckie Skrzydła”. Na tych zawodach nasi młodzi szpadziści pokazali, że dobrze przepracowali okres przygotowawczy.

W kategorii „Junior młodszy” Paulina Ostrowska zajęła drugie miejsce a Weronika Kozdęba była trzecia. W finałowej ósemce znalazły się też Pola Drobczyk, która została sklasyfikowana na 5 miejscu oraz Wiktoria Jędrzejec, która uplasowała się dwa oczka niżej.

W kategorii wiekowej U 11 Marysia Szydłowska i Amelia Kowalik stanęły na trzecim stopniu podium. W kategorii wiekowej U 13 Marysia Szczurowska była 7.

Wśród chłopców najlepiej z zawodników Piasta, jedyny reprezentant naszego klubu – walczył Michał Jędrzejec, który zakończył turniej na trzeciej lokacie (kategoria U 11).

Następna okazja do pokazania się będzie już w ten weekend. Tym razem ranga zawodów jeszcze wzrośnie, bo w Częstochowie zostanie rozegrany I Puchar Polski Juniorów Młodszych. Nie zabraknie tam również licznej reprezentacji Piasta Gliwice – trzymamy za nich mocna kciuki.

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.