Mieszkańcy Sikornika spisali się na medal! A Ty, na co czekasz?

To już ostatnie chwile, aby oddać swój głos na projekty mieszkańców zgłoszone do realizacji w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Do końca września mamy także czas, aby wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym.

Swój głos można ostatnio było oddać na Sikorniku, a przy okazji spisać się. Rada Dzielnicy Sikornik zorganizowała „Spisową sobotę”. Frekwencja dopisała, w spisie wzięło udział 126 mieszkańców, a kart w głosowaniu na GBO wypełniły 93 osoby. Przypomnijmy, udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy. Podstawową formą wzięcia w nim udziału jest „samospis”. Wystarczy wejść na stronę internetową spis.gov.pl i odpowiedzieć na pytania.

Gliwicki Budżet Obywatelski 2022. Głosowanie w formie elektronicznej rozpoczęło się 25 sierpnia 2021 r. i potrwa do 15 września 2021 r. do godziny 20:00. Każdy mieszkaniec Gliwic może oddać maksymalnie dwa głosy, z czego jeden na projekt w dowolnej dzielnicy i jeden na projekt ogólnomiejski (na dwóch oddzielnych formularzach). W procedurze ustalania wyników zostaną uwzględnione te projekty ogólnomiejskie, które uzyskają poparcie co najmniej 500 głosujących. Głosować można m.in. na stronie https://gbo.gliwice.eu/

Mieszkańcy mogą wybierać spośród 175 zadań, w tym 165 dzielnicowych oraz 10 ogólnomiejskich. Które projekty zostaną zrealizowane tego dowiemy się po 15 października.

Relacja ze „Spisowej Soboty” i instrukcja obsługi jak oddać głos we „Fleszu” po godz. 16:00 we wtorek, 14 września na antenie Telewizji IMPERIUM Gliwice.

O głosy proszą m.in. przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 41, którym marzy się nowy plac zabaw:

Słuchaj Radia, Oglądaj Telewizję Imperium! Kamera na miasto i jego mieszkańców tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM