Bez nagrody, ale z kolejnym sukcesem na koncie

0
287
fot. Facebook/Dom Pamięci Żydów Górnośląskich

Tak mogą pomyśleć o sobie pracownicy Domu Pamięci Żydów Górnośląskich. Oddział Muzeum w Gliwicach był nominowany do finału europejskiego konkursu na najlepsze i najciekawsze przedsięwzięcia muzealne na starym kontynencie. Ceremonia, która odbyła się w czwartek online przyniosła niekorzystne dla gliwickiej placówki rozstrzygnięcie, wygrało Muzeum Historii Naturalnej w Lejdzie, w Holandii. Mimo to przy Poniatowskiego pracownicy Domu Pamięci nie czują się przegrani, wręcz przeciwnie.

„Serdecznie dziękujemy za wsparcie i dobre fluidy które czuliśmy przez całą ceremonię. Nie udało się zdobyć nagrody. Jednak samo wyróżnienie jest dla nas wielką rzeczą. Zapraszamy do Domu który bezsprzecznie jest jednym z najważniejszych i najpiękniejszych muzeów w Europie” – czytamy na oficjalnym fanpage’u Domu Pamięci Żydów Górnośląskich.

Nie było to pierwsze prestiżowe wyróżnienie dla oddziału Muzeum w Gliwicach. Od czasu otwarcia Domu Pamięci Żydów Górnośląskich w 2016 roku, obiekt ten był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w różnych konkursach i plebiscytach. Co ważne placówkę przy Poniatowskiego można już zwiedzać.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj