Targ przy Lipowej przejdzie lifting. Co na to klienci i sprzedawcy?

Popularny targ przy ulicy Lipowej zmienia zarządcę. Już od 1 kwietnia będzie gospodarować tam Miejski Zakład Usług Komunalnych. Na 2022 rok planowana jest kompleksowa modernizacja placu targowego.

Zmiany te budzą duży niepokój wśród kupców, którzy obawiają się podwyżek opłat. Były już wykonane pierwsze pomiary miejsc do handlowania i wyceny z których wynika, że stawka ta dla niektórych może wzrosnąć nawet kilkukrotnie. Pan Henryk handluje tam od 32 lat i zapowiada, że jeśli ceny wzrosną, to zrezygnuje z prowadzenia swojej działalności.

U pana Stanisława, który także od lat handluje na targu przy ul Lipowej – można kupić świąteczne stroiki, domowy żurek, bazie, pieczarki. Pan Stanisław przekonuje, że warto kupować na targu, a zmiany są potrzebne.

Sklepy stacjonarne czy markety mają swoje sposoby, aby przyciągnąć klientów. Tylko jednak na targu kupimy mięso czy wędliny bezpośrednio od producenta.

Targowiska także działają w reżimie sanitarnym i żeby móc zrobić przedświąteczne zakupy. trzeba odstać kilkanaście minut w kolejce. Już wkrótce gliwiczanie jednak będą mogli robić zakupy na drugim targowisku, które powstaje na osiedlu Kopernika, a kiedy pojawią się tak handlujący.

W przedświąteczny piątek targ będzie czynny od 6:30. Zachęcamy do kupowania produktów właśnie tam, bo w ten sposób też wspieramy lokalnych producentów i drobnych przedsiębiorców.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM