Brak akumulatora nie uchronił samochodu przed kradzieżą [AUDIO]

0
295
Zdjęcie autorstwa Louis z Pexels

Co się będzie wóz marnował? Tak o samochodzie stojącym na jednym z podwórek pomyślał 34-letni gliwiczanin i… postanowił auto ukraść. Ford, należący do obywatela Ukrainy, na czas pobytu cudzoziemca w swoim kraju stał bez akumulatora – była to forma zabezpieczenia przed kradzieżą. Jak widać, nieskuteczna. Mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej policji.

Śledczy rozpoczęli obserwację podwórka. Po kilku godzinach pojawił się idący raźnym krokiem mężczyzna, który usiadł za kierownicą forda i chciał ruszyć. Do akcji wkroczyli policjanci. Zaskoczony ich nagłym pojawieniem się złodziej, szybko opowiedział historię z zaborem, jak sądził, porzuconego przez Ukraińca samochodu. O 'marnującym się” aucie dowiedział się zaś od kolegów, podczas picia piwa pod jednym z osiedlowych sklepików w dzielnicy Szobiszowice.


Powrót właściciela czterech kółek zakończył sielankowy okres bezumownego i bezprawnego korzystania z cudzego mienia. Za swój czyn gliwiczanin odpowie przed sądem.

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.