Najpierw wycieli, teraz chcą sadzić

Nowe drzewa pojawią się na placu przed Dworcem PKP. Jak deklaruje miasto – sadzonki mają sięgać nawet 4 metrów wysokości. W związku z trwającą budową Centrum Przesiadkowego w rejonie placu dworcowego i Placu Piastów wyciętych zostało łącznie 65 drzew. W ich miejsce ma zostać nasadzonych 150 nowych. Wśród nich znajdą się m.in. platany koliste, klony, jawory, tulipanowce czy głogi. Oprócz nich w centrum miasta posadzonych zostanie także ponad 7000 krzewów oraz 650 ozdobnych traw czy kwiatów. Ponadto w miejscach, w których podziemne uzbrojenia uniemożliwiają nasadzenia, pojawi się 100 donic z wysoką i niską zielenią.

Jak informuje Urząd Miejski – najbardziej okazałe mają być jednak drzewa na placu przed Dworcem PKP. Będą to sporych rozmiarów sadzonki platana kolistego – z wykształconymi koronami i pniami o 20-centymetrowym obwodzie. Drzewa mają zostać posadzone w specjalnych systemach stabilizujących, wyposażonych w aktywny system nawadniania.

Wizualizacja zamieszczona przez Urząd Miejski

źródło: Urząd Miasta w Gliwicach

O wycince drzew przed dworcem PKP mówiliśmy w lutym:

Słuchaj Radia Imperium i oglądaj „Flesza”! Garść informacji z Gliwic tylko w jedynej gliwickiej telewizji dostępnej w sieci IMPERIUM Telecom.

Kamery IMPERIUM