Gliwiczanie zdominowali Muszkieter Trophy

0
642

W Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” rozegrano 29. już edycję turnieju szermierczego Muszkieter Trophy. Kapitalnie walczyli szpadziści z Gliwic. Złote medale w swoich kategoriach zdobyli Emilia Korkus, Hania Szczurowska, Wojciech Rzyczniak (Piast Gliwice) i Magda Ratyna (Muszkieter Gliwice). W kategorii „młodzik” wśród chłopców trzecie miejsca zajął Seweryn Gusta z Piasta Gliwice. Finał w kategorii młodziczek dziewcząt to dominacja szpadzistek Muszkietera, które w komplecie obsadziły podium. Pierwsze miejsce zajęła Magda Ratyna, druga była Oliwia Janeczek, a brąz wywalczyła Michalina Szymczyk.

– W tym roku z powodu obostrzeń musieliśmy ograniczyć liczbę uczestników. Zrezygnowaliśmy z jednej kategorii wiekowej. – mówi Piotr Markowicz organizator i trener Muszkietera Gliwice – „Rozciągnęliśmy” też zawody w czasie i na dwa dni, aby na sali nie przebywało jednocześnie więcej niż 150 uczestników. Zawodnicy, którzy odpadali z turnieju musieli opuścić salę. Było to duże utrudnienie, ale udało się przeprowadzić zawody bez zakłóceń, a co najważniejsze nasi zawodnicy wygrali większość z kategorii. Sportowo też więc było bardzo udanie.

Relacja z wydarzenia dziś w programie „Na sportowo” na kanale Telewizji Imperium dostępnym w sieciach światłowodowych Imperium Telecom po godz. 16:00.